KKTCE’DE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Kuzey Kıbrıs

UÇMAK HİÇ BU KADAR KEYİFLİ OLMAMIŞTI

 

Sporu yapacağınız zaman öncelikle ne yapacağınızı nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bu sporun tarihini bilerek nerelerden nerelere geldiği, kimlerin bu dalla uğraşıp ne gibi başarılar elde ettikleri hakkında kısa bir bilgi edinebilirsiniz.  Bu şekilde hem öğrenmiş hem de daha çok eğlenmiş olursunuz.  Yamaç paraşütü hakkında kısa bir bilgi paylaşmak gerekirse;

Yamaç paraşütü ilk kez 1980’li yıllarda ortaya çıkmış gibi görünse de, 1945 yılında Leonardo Vinci’nin paraşüt dizaynı, 1600 – 1700 yılları arasında şemsiye benzeri dizaynlarla yapılan atlayışları ve 1887 yılında yapılan ilk paraşüt kuşamı dizaynından bahsetmeden geçmek olmazdı.

Günümüzde KUZEY KIBRIS’TA, GİRNE BÖLGESİ’NDE atlamanın gerçekleştireceğiniz alana UYGUN FİYATA KİRALAYACAĞINIZ JEEP veya SALON ARAÇLA rahatlıkla ULAŞABİLİRSİNİZ.  KUZEY KIBRIS’TA ARAÇ KİLAMAK sizin için avantajlı olacaktır.  Çünkü burada yeterli derecede toplu taşıma aracı mevcut değildir. Aksi taktirde taksiyle ULAŞIM sağlamak sizin için oldukça maliyetli olacaktır.  Atlayışı gerçekleştireceğiniz GİRNE BÖLGESİ’NDEKİ bu alan enfes bir manzaraya sahiptir.  St. Hillarion kalesini ve beşparmak dağlarını rahatlıkla görebilirsiniz.  İsterseniz sakin, huzurlu bir manzara gezisi isterseniz adrenalin dolu bir serüven yaşayabilirsiniz.  Profesyonel pilotunuz sürekli sizinle olacağı için can güvenliğiniz açısından hiçbir sıkıntınız olmasın.  Bu unutulmaz heyecanı yaşamak için sadece iki saatinizi ayırmanız yeterli.  Çekeceğiniz hatıra fotoğrafları anılarınızı ve KUZEY KIBRIS’IN eşsiz güzelliklerini hafızalarda tutacak.  Birçok spor dalı gibi hiçbir şekilde eğitim almanıza veya kursa gitmenize gerek yoktur.  Paraşütle atlama konusunda uzmanlaşmış pilotlar uçuş boyunca sizin rehberiniz olacaktır.  Ayrıca bu sporu yaparken KUZEY KIBRIS havacılık yasasına uygun şekilde sağlık sigortalı olacaksınız.

Hava şartları uygun olduğu sürece hemen hemen her gün keyifle uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  KUZEY KIBRIS’IN eşsiz manzarasını adrenaliniz doruktayken keyifle izlemenize sebep olacak harika bir spor.

Sadece GİRNE BÖLGESİ ile sınırlı kalmayıp gerekli malzemelerle ister GAZİMAĞUSA, ister LEFKOŞA neresi isterse olsun ücretsiz bir şekilde kaldığınız yere hizmet veren firmalar da vardır.  Ayrıca mikrolight uçuşu, paraşüt dışında balon ve rüzgar planörü gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.  Bu aktiviteleri gerçekleştirmek, buna ek olarak kurs almak için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur.  Araştıracak olursanız göreceksiniz ki diğer ülkelere göre MALİYETİ çok daha UYGUN  olan bir spor dalıdır. Buna ek olarak, uçuşu gerçekleştireceğiniz alana ücretsiz olarak TRANSFER SERVİSİ alacaksınız.  Özel bir kıyafet gerektirmeyen bu sporu yanınıza su, rahat bir ayakkabı ve güneş gözlüğü alarak yapabilirsiniz.  KUZEY KIBRIS’IN eşsiz doğası, sıcak havası, enfes manzarası heyecanınıza anlam katacak.  KUZEY KIBRIS’TA yaşıyorsanız ve halen yamaç paraşütü yapmamışsanız çok şey kaçırdınız demektir.  Ayrıca siz değerli tatilciler KUZEY KIBRIS’TA yamaç paraşütü yapmadan, bu heyecanı EN UYGUN FİYATA yaşamadan kesinlikle tatilinizi tamamlamayın.  Şimdiden iyi eğlenceler.